Jesienne aranżacje wnętrz. Dziesięć trendów w projektowaniu wnętrze do wypróbowania tej jesieni.

jesienne aranżacje wnętrz

Wiele osób lubi dokonywać zmian, szczególnie wraz ze zmieniającymi się porami roku. Często to właśnie jesień przynosi zmiany i przemiany, szczególnie w takiej dziedzinie, jak dekoracja wnętrz. W tym artykule przedstawimy, jakie są najgorętsze treny tej jesieni pod względem aranżacji wnętrz..

Luksusowa tapeta

Realistyczne tapety to jeden z najbardziej atrakcyjnych trendów tej jesieni. Fototapeta z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami albo infrastrukturą miasta – wieżowcami lub słynnymi mostami może całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Wyjątkowa tapeta może wizualnie zwiększyć przestrzeń małego pokoju, może nadać wnętrzu romantyczny charakter albo dzięki niepowtarzalnej strukturze wzbudzić sensację u naszych gości.

Nastrojowy indygo

Odcień niebieskiego, który przez dekoratorów znany jest pod tajemniczo brzmiącą nazwą „indygo”, wciąż przyciąga uwagę i ma wiodącą pozycję wśród kolorów atrakcyjnych w aranżacji wnętrz. Nie obawiajmy się z niego skorzystać, jednak pamiętajmy, że kolor indygo jest nasycony i aktywny, dlatego nie powinien być używany zbyt obficie. Możemy wyróżnić nim dowolny z obszarów funkcjonalnych lub zrównoważyć kolor za pomocą stonowanych naturalnych odcieni, takich jak kolory drewna, szarości, beże i odcienie kremowe.

Designerskie światło

Szczególnie popularne są żyrandole i lampy o dziwacznej lub całkiem odwrotnie – lakonicznej, prostej formie. Mogą one zmienić wystrój absolutnie każdego wnętrza. Nowoczesne lampy wiszące najlepiej instalować w ilości dwóch lub trzech jednocześnie, aby oświetlić określony obszar. Przy zastosowaniu tego rozwiązania sam żyrandol nie powinien być już konkurencyjny i zaleca się wybór neutralnych urządzeń oświetleniowych.

Różne rodzaje metali

Ta jesień przynosi niespodzianki i śmiałe trendy w świecie wzornictwa i dekoracji. Nowoczesne mieszkania mogą więc wyglądać całkowicie niekonwencjonalnie, ale nigdy nie powinny być nijakie. Na przykład w projektowaniu pomieszczeń nie jest konieczne wybieranie obiektów, które idealnie pasują do siebie pod względem materiału lub koloru. Teraźniejszość dyktuje własne zasady – we wnętrzach łączone są różne rodzaje metali, na przykład: miedź, mosiądz i stal, które połączone ze sobą tworzą wyjątkowy urok, objętość i szczególny charakter pomieszczenia.

Królestwo bieli

Kolor biały ma fundamentalne znaczenie dla większości współczesnych wnętrz, ponieważ jest uniwersalny, czysty i można go łączyć z dowolnym odcieniem lub materiałem. Naprawdę stylowo i elegancko wygląda połączenie najróżniejszych odcieni bieli z przedmiotami wykonanymi z różnych metali.

Żywa geometria

Przerywane linie i hipnotyczne wzory doprowadziły do szaleństwa tysiące fanów i wielbicieli jasnego oraz niezwykłego designu. Ten sezon nie był wyjątkowy pod tym względem, a geometryczne nadruki umocniły swoją pozycję wśród trendów mody. Za pomocą rombów i trójkątów wplecionych w skomplikowany wzór możesz dekorować ściany lub meble, ale jeśli nie jesteś gotowy na tak odważne eksperymenty, spróbuj urozmaicić wnętrza swojego domu lub mieszkania za pomocą wzorzystych tkanin.

Dywany z gęstym ornamentem

Zaledwie kilka dekad temu, patrząc na wzory dywanów zdobiących podłogi w większości domów, byliśmy zaskoczeni, jak długo może istnieć jeden trend, przechodzący z pokolenia na pokolenie. Z czasem ozdobne wełniane dywany zostały zastąpione praktycznym laminatem lub gładkim dywanem, ale, jak wiadomo, moda ma właściwość powtarzania się i dywany z gęstym ornamentem od nowa święcą sukcesy. Dziś słynne dywany przypominające dywany perskie, które dobrze wyglądają w salonie, stają się dla nas znów czymś nowatorskim. Ta technika w połączeniu z minimalistyczną atmosferą wnętrza, bije teraz wszelkie rekordy i staje się modnym jesiennym trendem, nawet w najnowocześniejszych mieszkaniach.

trendy w projektowaniu wnętrz

Mieszanie tekstur

Kolejny trend to połączenie kilku tekstur w jednym wnętrzu. Gładkie jedwabiste tkaniny należy połączyć z matowymi aksamitnymi tkaninami, a także ciepłym drzewem łączonym z chłodnym metalem. W rezultacie przestrzeń wygląda na żywą i interesującą, nieustannie zaskakując oczy nowymi nieoczekiwanymi kombinacjami.

Retro akcenty

Nie spiesz się, aby pozbyć się starych mebli, zwłaszcza jeśli są wykonane z naturalnego drewna i mają cechy w stylu retro. Eklektyzm we wnętrzu jest dziś bardzo ceniony, niezwykłe przedmioty z minionej epoki stają się więc nowoczesnym trendem mody.

Minerały

Prawdopodobnie najbardziej ekscentrycznym trendem tej jesieni była tendencja do wprowadzania do wnętrza różnych minerałów. Plastry kamieni półszlachetnych i szlachetnych stały się motywem przewodnim w projektowaniu nie tylko łazienek, ale także salonów. Życzymy ciepłej, niezapomnianej jesieni i odważnych ucieleśnień wymarzonego wnętrza!