Energooszczędne grzejniki Klima – co warto o nich wiedzieć

Kiedy zbliża się sezon grzewczy, coraz więcej osób myśli o tym, w jaki sposób zapewnić w swoim domu przyjemne ciepło. Pośród wielu różnych dostępnych na rynku możliwości warto zwrócić uwagę na grzejniki Klima. To energooszczędne urządzenia, które zwiększają komfort cieplny w mieszkaniu i są wygodne w użytkowaniu. Zastosowane w nich systemy grzewcze wpływają na ich wysoką efektywność, dzięki czemu grzejniki Klima przekonują do siebie wielu użytkowników.

Choć od lat powszechnie uważa się, że ogrzewanie elektryczne, pomimo że jest bardzo wygodne, to jednak nie może być ekonomiczne, grzejniki Klima wydają się zadawać kłam temu twierdzeniu. Ich zalety dostrzegło wielu specjalistów oraz prywatnych użytkowników. Nagrodzono je Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019. 

Czym są grzejniki Klima?

W lepszym zrozumieniu sposobu działania tych urządzeń pomoże wyjaśnienie, czym są grzejniki Klima. Zostały zaprojektowane przez włoskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem w branży urządzeń grzewczych. Jego założeniem było wypuszczenie na rynek grzejnika, który byłby tani w eksploatacji, bezobsługowy, wygodny w użytkowaniu i przystępny cenowo.

Grzejniki Klima to hybrydy, które zostały stworzone poprzez połączenie dwóch niezależnych systemów grzewczych: ogrzewania konwekcyjnego oraz promiennika podczerwieni. Każdy z tych systemów pracuje wtedy, kiedy jego działanie jest najbardziej efektywne, a co za tym idzie opłacalne dla użytkowników. Ta zasada gwarantuje wydajność urządzenia i niskie koszty jego eksploatacji.

Jak działa urządzenie?

Dokładny opis sposobu działania tego urządzenia można znaleźć na stronie jego dystrybutora https://econovli.pl. Tutaj ograniczymy się do jego skróconej wersji. Element aluminiowy urządzenia bardzo szybko ogrzewa wnętrza do ustawionej przez użytkowania temperatury. Jego zaletą jest również szybka reakcja na zmiany temperatury otoczenia. Niestety ogrzewanie konwekcyjne jest stosunkowo drogie, dlatego w grzejniki wykorzystano też dodatkowy system grzewczy, czyli promiennik podczerwieni. Jego zadanie polega na utrzymywaniu temperatury w pomieszczeniu na stałym poziomie poprzez przekazywanie ciepła z części czołowej urządzenia. W trybie pracy promiennikiem podczerwieni Klima pobiera zaledwie 15% swojej mocy nominalnej, co gwarantuje niskie zużycie energii.

Priorytetowo w urządzeniu zostało potraktowane ogrzewanie podczerwienią, które jest tańsze i odpowiada za utrzymanie ciepła na odpowiednim poziomie. Ogrzewanie konwekcyjne załącza się jedynie wtedy, gdy zachodzi konieczność podniesienia temperatury do określonej wysokości. Po jej osiągnięciu zostaje wyłączone i znów pracuje wyłącznie promiennik podczerwieni.

Taki sposób działania tego urządzenia przekłada się na komfort użytkowników. To z kolei gwarantuje sukces Klimy, która poza tutaj wymienionymi ma też wiele innych zalet. Wśród nich warto wspomnieć inteligentny termostat, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego urządzenia.