Jak urządzić nowe mieszkanie?

Szukając najlepszej lokalizacji mieszkania, wiele osób decyduje się na spokojne kameralne osiedla. Taką opcję wybierają zarówno rodziny z dziećmi, jak i bezdzietne pary. Kiedy umowa kupna jest podpisana, możemy zacząć myśleć o urządzaniu nowego lokum.

Nowoczesne wnętrze

Wiele starych kamienic w Krakowie ma wysoki sufit i duże przestronne okna. Minusem mieszkania w wiekowym budynku może być stan elewacji i przestarzały system wodno- kanalizacyjny. Dla tych, którzy kupują nowe mieszkania Bronowice będą idealna dzielnicą. Przestronna i nowoczesna architektura stwarza pole do popisu, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz.

Scandi

Współczesne kuchnie nie są małymi, ślepymi klitkami, ale stanowią zazwyczaj przestrzeń otwartą. Aneks kuchenny połączony z jadalnią, to dzisiaj standard. Od kilku lat w Polsce, dużym powodzeniem cieszy się styl skandynawski. Jest on na tyle prosty w aranżacji, że możemy też łączyć go dowolnie z innymi stylami. Świetnie komponuje się ze stylem retro, boho oraz modern. Jego cechą charakterystyczną są jasne kolory i drewno, a także naturalne materiały tekstylne.
Moda na scandi nie ominęła miasta Kraków także urządza się zgodnie z duchem skandynawskiego minimalizmu. Styl skandynawski można zastosować również w kuchni. Jasne szafki, wbudowany okap oraz zmywarka czy lodówka dadzą wizualny ład i harmonię. Styl scandi świetnie wygląda w pokoju niemowlęcym lub dziecięcym. Taka aranżacja wpisuje się w hipotezę Jaspera Julka, autorytetu w dziedzinie wychowywania dzieci i autora licznych publikacji. Twierdzi on, że nadmiar bodźców w postaci kolorów i jaskrawych barw, sprawia, że dzieci są nadpobudliwe i chaotyczne.

Modern

To niezwykle elegancki i klasyczny styl wnętrzarski. Czerpie on inspiracje z lat 30 i 40. Modern lubi czerń, zwłaszcza, gdy chodzi o lampy sufitowe, dodatki w postaci geometrycznych donic, czy grafik zdobiących ściany. Wybierając na miejsce zamieszkania Kraków, i urządzając własne M w oparciu o styl modern lub inny, nie powinniśmy zapominać o aranżacji balkonu.

American Classic

Ten wyjątkowy styl pochodzi z Ameryki. Stawia na klasykę i symetrię. Salon w stylu amerykańskim to przede wszystkim duża, dobrej jakości kanapa oraz symetryczne rozmieszczenie jednakowych lamp, stolików czy foteli. Choć dedykowany jest głównie dla dużych metraży i dla domów jednorodzinnych, można go umiejętnie wprowadzić do mieszkania w bloku lub w apartamencie. Sypialnia w amerykańskim stylu zawiera duże łóżko, identyczne stoliki nocne i wbudowaną garderobę lub szafę na ubrania w zabudowie. Kolory są stonowane, począwszy od bieli i kości słoniowej po paletę brązów. American classic jest urzekający i nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić w ten sposób mieszkanie.

Aranżacja balkonu Apartamenty

Budownictwo XXI wieku różni się od topornych bloków PRL-u oraz budynków powstałych w okresie przedwojennym. W pierwszym przypadku balkony są albo niewielkie na planie mikroskopijnego kwadratu, lub długie i wąskie. Długi wąski balkon może służyć, co najwyżej jako składzik na rowery i niepotrzebne graty. Taki balkon ciężko jest zaaranżować. Balkony w kamienicach także pozostawiają wiele do życzenia. Trudno jest tam zmieścić coś więcej niż rozkładane krzesełko. Kupując nowe mieszkania Bronowice posiadają nie tylko nowoczesne pomieszczenia mieszkalne, funkcjonalną infrastrukturę, ale oferują też przestronne tarasy i balkony. Dzisiaj urządzamy balkon z myślą o odpoczynku. Dawno przestał on pełnić rolę suszarni, ponieważ wiele osób korzysta z suszarek elektrycznych. Na przestronnym balkonie możemy ustawić ławkę do siedzenia lub typowe meble ogrodowe odporne na warunki atmosferyczne.
Zmieścimy też donice z kwiatami, warzywnik lub aromatyczne zioła.

Do łask wracają też polskie designerskie meble z lat 60- tych, nie tylko fotele typu uszak, ale i komody na wysoki połysk, czy biblioteki z Bydgoskiej Fabryki Mebli.
Ostateczna decyzja, co do stylu we wnętrzu zawsze należy do właścicieli. Warto jednak wybierać aranżacje pasujące do naszego indywidualnego charakteru, sposobu spędzania wolnego czasu i funkcjonalności.