Aranżacja łazienki na poddaszu

Aranżacja łazienki na poddaszu, gdzie pomieszczenie jest niewymiarowe i posiada liczne skosy jest nie lada wyzwaniem w trakcie remontu. Ale we wnętrzu, które nie jest oczywiste, może finalnie powstać łazienka designerska!

Wady przemień w zalety

Urządzając łazienkę na poddaszu- wszystkie elementy, które na pierwszy rzut oka wydają się minusem, z premedytacją wykorzystaj. Na prysznic lub wannę wybierz najwyższy punkt pomieszczenia (tam z łatwością zmieścisz kabinę prysznicową). Możesz też zdecydować się na wannę, która pod skosem będzie wyglądać okazale. Toaleta i umywalka nie potrzebują tyle przestrzeni, dlatego też umieść je w pozostałej części łazienki. Przy skosach, które trudniej wykorzystać, zaplanuj np. zabudowę szafek. Skosy są też dobrą okazją do stworzenia pod nimi np. pólek, na których wyeksponujesz perfumy lub kwiaty.

Wykorzystaj designerskie rozwiązania

Obecnie możesz z powodzeniem skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań- również w trudnych pomieszczeniach. Od kilku lat bardzo modne jest wykorzystanie tapet, również w sanitariatach. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które sprawią, że Twoja łazienka będzie wyglądać trendy. Współczesne tapety charakteryzuje dobra jakość wydruku i wodoodporność, dzięki czemu śmiało można je umieścić w aranżacjach łazienkowych.

Skośny sufit będzie świetną podstawą dla ciekawych, wiszących lamp. Łazienka designerska lubi oryginalne rozwiązania. Jeśli zastosujesz modne żarówki- podkreśli to Twoje wnętrze i nada mu charakteru. W małej łazience dużą rolę odgrywa oświetlenie. Jeśli masz duże okna, przez które w ciągu dnia wpada zbyt dużo światła- pomyśl o roletach, które dodatkowo spełnią funkcję ozdobną. Jeśli światła będzie za mało, zastosuj dodatkowe oświetlenie, np w formie ledowych taśm. To również obecnie często wykorzystywany, designerki dodatek.

Nie bój się skorzystać z pomocy fachowców

Trudne, niewymiarowe pomieszczenia mogą być wyzwaniem do samodzielnej aranżacji. Wiele osób woli we własnym zakresie zaplanować rozkład łazienki, jednak gdy Twoje wnętrza są wyjątkowo wymagające i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić- skorzystaj z pomocy architektów. Doradzą Ci w wielu kwestiach, przez co łazienka będzie nie tylko piękna, ale też funkcjonalna!