Fotele idealnie nadające się do kawiarni.

Każda kawiarnia powinna mieć swój niepowtarzalny klimat, który rodzi się z połączenia niebanalnej aranżacji, pasji i zainteresowania drugim człowiekiem. Szczególną rolę w przestrzeniach kawiarnianych pełnią siedziska – to właśnie od nich w dużej mierze zależy to, czy klienci będą chcieli do nas wracać.

Przy projektowaniu kawiarni warto poświęcić dłuższą chwilę, by dopasować fotele do stylistyki pomieszczeń oraz efektu, jaki docelowo chcemy osiągnąć. Jeśli więc zależy nam na klimacie z minionych lat, postawmy na meble retro, ciekawą opcją jest też wnętrze w stylu prowansalskim lub nowoczesne.

Jakie fotele wybrać na taras kawiarni

Kawiarnia usytuowana na parterze, mająca taras lub patio, jest idealnym miejscem na popołudniową sjestę lub wieczorne spotkania ze znajomymi. Aranżując tego typu przestrzeń kierujmy się przede wszystkim względami praktycznymi i wygodą. Wśród wielu różnych modeli od lat kawiarnianym numerem jeden są fotele rattanowe lub technorattanowe, z miękkimi poduszkami i wysokimi podłokietnikami. W połączeniu ze szklanym lub rattanowym stolikiem kawowym stanowią duet nie do pokonania.

Osoby, które poszukują nowoczesnego designu, powinny sięgnąć po siedziska z tworzywa sztucznego, odporne na niszczące działanie promieni słonecznych, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu. Siedziska te posłużą przez wiele lat, mimo intensywnej eksploatacji. Do wyboru są tu fotele minimalistyczne, industrialne, skandynawskie lub awangardowe, o finezyjnych kształtach. Można też zainspirować się modą ogrodową, by stworzyć niebanalną aranżację w centrum ruchliwego miasta. Absolutnym hitem ostatnich lat są ogrodowe fotele wiszące, z rattanu, metalu lub drewna. Można w nich zregenerować siły i choć na chwilę oderwać się od zgiełku codziennych spraw.

Fotele ozdobą kawiarni

Każda kawiarnia ma swój niepowtarzalny urok, który podkreślą stylowe fotele, pufy, hokery oraz inne siedziska. Pamiętajmy o tym, że można w prosty sposób stworzyć ciepłe i domowe wnętrze, sięgając po sprawdzone rozwiązania, takie jak chociażby fotele uszaki, tapicerowane miękką, przyjemną w dotyku tkaniną, wzbogacone o boczne skrzydła, w których można się całkowicie odprężyć przy filiżance ulubionej kawy.

Wiele rodzajów foteli do kawiarni znajdziesz na meble.pl, gdzie obok zaawansowanej wyszukiwarki najnowszych produktów od światowych marek znajdziesz też fachowe porady specjalistów, inspiracje i wskazówki, jak stworzyć nietuzinkowe wnętrze.