Dom całoroczny bez pozwolenia o powierzchni 70m2: Czy to możliwe?

W budowie domu zwykle bardzo uciążliwą kwestią okazuje się zdobywanie wszelkich pozwoleń na budowę oraz załatwianie formalności. Na szczęście obecne prawo dopuszcza jednak stawianie konstrukcji całorocznych bez pozwolenia. Muszą być jednak spełnione pewne normy, szczególnie w kwestii wielkości budynku. Dzisiaj wyjaśniamy, czy można postawić dom całoroczny bez pozwolenia 70m2? Zachęcamy do lektury!

Czy można postawić dom całoroczny bez pozwolenia 70m2?

Trudno wskazać osobę, która obecnie nie marzy o własnym domu w ustronnym miejscu, np. w lesie czy na Mazurach. Takie miejsca zapewniają spokój oraz odpoczynek, dlatego są coraz chętniej zamieszkiwane. Postawienie we wspomnianych obszarach domu, musi być jednak zgodne z prawem budowalnym oraz prawem obowiązującym na danym terenie. Zwykle blokadą, by postawić domy drewniane całoroczne do 50 tys., okazuje się konieczność uzyskania pozwolenia. Na szczęście obecne prawo zakłada, iż można postawić dom całoroczny bez pozwolenia 70m2! Oznacza to, że całe przedsięwzięcie wymaga jedynie zgłoszenia prac i dostosowania do określonych zasad panujących na danym terenie. 

By postawić taką konstrukcję, możesz skorzystać z dostępny już na rynku propozycji producentów. Wielu z nich proponuje m.in. domy drewniane całoroczne do 50 tys, które świetnie nadają się do zamieszkania. 

Domy drewniane całoroczne do 50 tys

Ciągły rozwój na rynku nieruchomości, a także pojawianie się nowych propozycji sprawia, że wiele z nich może Cię zaskoczyć. Jednym z takich będą atrakcyjne domy drewniane całoroczne do 50 tys. Są szczególnie popularne z uwagi na czas stawiania. Zwykle powstają z materiałów prefabrykowanych, produkowanych w fabryce i dowożonych na miejsce budowy. Takie działanie skraca czas montażu, a zarazem pozwala na zaproponowanie niskiej ceny na wykonawstwo. Jak najbardziej realne okazuje się zatem postawienie konstrukcji do 50 tys. Trzeba jednak wybierać z gotowych propozycji dostępnych u producentów. 

Co ważne, jeśli masz większe fundusze, możesz dostosować projekt pod własne preferencje lub nawet wybrać dom całoroczny bez pozwolenia 70m2. Dużą popularnością cieszą się propozycje wykonywane pod klucz. Jest to ogromna wygoda, bowiem otrzymujesz od razu wykończony domek pod własne preferencje, zgodnie z projektem. Nie musisz już poświęcać czasu i energii na przeprowadzanie remontu. Wiele wersji domków tego typu znajdziesz u procenta CASTOR: https://castor.net.pl/domy-modulowe-caloroczne-pod-klucz-ceny/. Koniecznie sprawdź!