Pomysły na małe łazienki – 8 wskazówek, jak wykorzystać miejsce w małej łazience.

pomysły na małe łazienki

Te wskazówki zapewniają więcej miejsca / miejsca na więcej rzeczy w małej łazience.
Skorzystaj z każdego małego zakątka.

Jeśli masz małą łazienkę lub toaletę dla gości o powierzchni kilku metrów kwadratowych, prawdopodobnie wiesz, jak ozdobić ją tak, jak chcesz, ale nadal mieć wystarczająco dużo miejsca, aby się tam poruszać.

Chodzi o stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, pomimo ograniczeń powierzchni. To często wystawia na próbę kreatywność i cierpliwość, ponieważ nie jest łatwo zmieścić wszystko na małej przestrzeni.
Ale tutaj zebraliśmy osiem porad i wskazówek, które mogą przynajmniej poprowadzić cię do tego, jakie zasady możesz zastosować, stojąc tam z miarą i drapiąc się po głowie.

1. Zagospodarowanie malej łazienki – użyj jasnych kolorów

Jasne kolory dają wrażenie większego pomieszczenia, dlatego warto wybrać jasne odcienie zarówno na ściany, jak i na wystrój. Jeśli jesteś kolorowym typem i chcesz urozmaicić pokój kolorami, możesz to łatwo zrobić, wybierając rzeczy takie jak ręczniki, dozowniki mydła itp.

2. Małe łazienki pomysły – „Opuść” sufit farbą.

Jeśli masz małą łazienkę z wysokim sufitem, możesz wizualnie „obniżyć” sufit za pomocą farby. Następnie zastosuj zasadę z powyższego punktu, odwrotnie, tj. pomaluj sufit ciemnym, głębokim kolorem. Ciemny kolor stworzy iluzję, że sufit wydaje się być niżej, a ściany zostaną przesunięte dalej. Dzięki temu pokój stanie się optycznie większy.

3. Małe łazienki z pomysłem – zawieś wystrój na ścianach.

Zawieś wystrój – małe szafki, półki i tym podobne – na ścianach. Następnie utrzymujesz przestrzeń na podłodze, co zapewnia więcej powietrza w pomieszczeniu. Dodatkową zaletą jest to, że łatwiej jest czyścić łazienkę, gdy podłoga jest wolna od mebli. Dotyczy to mebli, wyposażenia w ogóle, a także samej toalety.

zagospodarowanie malej łazienki - pomysły

4. Pomysł na bardzo małą łazienkę – kompaktowe i wielofunkcyjne rozwiązania.

Na co dzień spędzasz dużo czasu w łazience. Na pewno więcej niż myślisz. Dlatego ważne jest, aby mieć dobrą funkcjonalność w łazience, a zwłaszcza w tej małej.
Aby to uwzględnić, należy wyposażyć się w inteligentne, kompaktowe i wielofunkcyjne rozwiązania. Istnieje morze takich rozwiązań. Na przykład narożniki pokoju mogą wydawać się bezużyteczne, ale tutaj możesz na przykład zamontować zlew narożny lub praktyczną półkę do przechowywania. Wtedy wykorzystujesz „martwy” obszar, pozostawiając więcej przestrzeni wzdłuż ścian, dzięki czemu łazienka wydaje się większa. Ogromnie ważne są także praktyczne szafki łazienkowe oraz tego typu kompaktowe regały.

5. Mała łazienka pomysł – unikaj płytek w całym pomieszczeniu.

Łazienka z płytkami sięgającymi od podłogi do sufitu to niekoniecznie dobry pomysł! Ponieważ płytki są przydatne przy czyszczeniu i zachlapywaniu, zwracają również dużą uwagę i stwarzają złudzenie, że przestrzeń się zmniejsza.
Dlatego dobrze jest, gdy płytki są tylko w części przy prysznicu i na podłodze, gdzie jest to niezwykle praktyczne, praktycznie niezbędne.

6. Mała łazienka pomysły – niech stanie się jasność.

Jak wspomniano w punkcie pierwszym, jasny pokój stwarza wrażenie większej przestrzeni niż ciemny pokój. Warto więc zadbać o dobre oświetlenie łazienki.

7. Pomysł na małe łazienki – lustra na ścianie.

Lustra mają prawie magiczną zdolność powiększania pokoju. Wynika to z tego, że odbicie lustrzane (logicznie) odbija pomieszczenie, tworząc wrażenie większego pomieszczenia. Ten efekt może dać ci duże lustro lub kilka małych luster.
Ponadto lustra są praktyczne w użyciu, czy to przy goleniu się, czy przy nakładaniu makijażu. Zarówno kobietom, jak i mężczyznom przyda się lustro w łazience.

8. Pomysły na małe łazienki – zawieś półki wysoko.

Tak jak narożniki są często puste, ponieważ są trudne do dekoracji, wiele osób ma również niewykorzystaną przestrzeń nad toaletą.
Tutaj możesz łatwo wykorzystać przestrzeń do zawieszenia półek. Będą one miały oczywistą praktyczną funkcję, a także sprawdzą się jako dekoracja. Po prostu wypełnij je tym, co chcesz.
Zamknięte szafki będą wymagały więcej miejsca na ścianie i tym samym stworzą znacznie cięższy wyraz. Właśnie dlatego półki będą lepszym rozwiązaniem.