Jak zmienić grzejniki na ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe ma bez wątpienia wiele zalet. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie instalacji w nowych domach. Z kolei właściciele mieszkań w blokach czy istniejących już domów tylko marzą o tym rozwiązaniu, często nie wiedząc, że frezowanie pod ogrzewanie podłogowe daje także im możliwość korzystania z tego sposobu utrzymania ciepła. Czym jest to frezowanie?

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Montażu ogrzewania podłogowego można dokonać także w gotowej już wylewce. Dzięki ofercie firmy Termolit, wykonanie takiej instalacji możliwe jest już w kilka dni. Aby wykonać ogrzewanie podłogowe frezowane, najpierw wycina się w wylewce rowki o głębokości ok 2 cm, a następnie układane są w nim rury do przepływu ciepłej wody. Ta metoda pozwala cieszyć się z zalet ogrzewania podłogowego bez konieczności przeprowadzania wielkich remontów.

frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe frezowane Termolit nie obciąża stropów i nie wpływa na konstrukcję budynków. Dlatego może być wykonane także w bloku i istniejących już domach. Podczas frezowania nie musisz obawiać się bałaganu, gdyż do frezarki podpięty jest specjalny odkurzacz, który zasysa pył. Frezowane ogrzewanie podłogowe nie zmienia wysokości podłogi, a co ważniejsze, nie musisz wykonywać nowej wylewki. Dlatego bezpośrednio po montażu instalacji możesz ułożyć posadzkę. To duża oszczędność czasu.

Ogrzewanie podłogowe — zalety

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia równomierne oddawanie ciepła i równy rozkład temperatur w pomieszczeniach. Ma znaczący wpływ także na koszty ogrzewania. Dzięki instalacji możesz zaoszczędzić nawet 15% rocznie na kosztach eksploatacji. Ponadto możesz je podłączyć do klasycznego źródła ciepła, czyli kotła gazowego, ale też do pompy ciepła. Takie ogrzewanie niskotemperaturowe sprawia, że powierzchnie grzewcze stale utrzymują określoną temperaturę i nie wychładzają się całkowicie, co ma bezpośredni wpływ na ekonomię tego rozwiązania. Wreszcie, co cieszy najbardziej, ogrzewania podłogowe, eliminują konieczność instalacji grzejników ściennych. Dlatego to rozwiązanie jest bardziej estetyczne i pozwala na swobodną aranżację pomieszczeń.

Montaż ogrzewania podłogowego

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to wiele korzyści. Możesz cieszyć się ciepłą podłogą bez konieczności kucia podłogi i przeprowadzania wielkiego remontu. Frezowanie posadzki pod rury ogrzewania podłogowego wykona dla Ciebie firma Termolit. W zależności od wielkości pomieszczenia proces ten zajmie od jednego do kilku dni. Nie musisz robić nowej wylewki, a rury możesz podłączyć do istniejącej instalacji.