Detale mają znaczenie – wybieramy słuchawkę natryskową

Wybór słuchawek natryskowych jest ogromny, co niekiedy może wywoływać naszą konsternację. Na pierwszy rzut oka nie zawsze widać, na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi modelami. Czy to, na jaką słuchawkę natryskową postawimy, naprawdę ma takie znaczenie? Otóż okazuje się, że tak! Właśnie od starannie wybranego wyposażenia łazienki zależy jej funkcjonalność i komfort. Na co wiec zwracać uwagę podczas zakupów?

Wygląd i spójność stylistyczna

Wybierając słuchawkę natryskową, należy zwrócić uwagę zarówno na jej wygląd, jak i funkcjonalność. W pierwszym przypadku ogromne znaczenie ma to, czy będzie pasować stylistycznie do całej aranżacji łazienki. W wielu nowoczesnych łazienkach dąży się do uproszczenia form i nadania elementom eleganckiego i minimalistycznego wyglądu. W takiej sytuacji można postawić na proste słuchawki natryskowe o geometrycznych kształtach – na przykład prostokątnych. W łazienkach luksusowych, w stylu glamour sprawdzą się modele o nietypowych odcieniach – na przykład w kolorze różowego złota lub miedzi. Natomiast w pomieszczeniach klasycznych lub vintage najlepszym wyborem może być tradycyjna słuchawka z okrągłą lub owalną główką.

Funkcjonalność

Wybierając słuchawki natryskowe, warto zwracać uwagę również na ich funkcjonalność. Pierwszym ważnym elementem jest liczba strumieni – zazwyczaj dostępne są modele od 1 do 5 strumieni, jednak najczęściej spotykane są słuchawki o 3 strumieniach. Standardowy jest ten deszczowy, doskonały do codziennej i orzeźwiającej kąpieli. Strumień hydromasaż masuje ciało i obolałe mięśnie oraz pobudza i regeneruje. Mgiełka woda nawilża, zrasza i relaksuje ciało.

Najlepiej wybierać modele wyposażone w systemy przeciwdziałające osadzaniu się kamienia, tzw. antykamień, co przedłuża trwałość produktu. Niemałe znaczenie ma też ergonomiczny kształt rączki, która wyposażona jest w powłokę lub wypustki antypoślizgowe, co ogranicza wyślizgiwanie się słuchawki z ręki podczas kąpieli.