Jaki kolor pasuje do brązu? Najlepsze kombinacje kolorów dla 100% udanej dekoracji.

Brązowy to ciepły kolor, bardzo modny i łatwy w utrzymania w domu. Aby jednak nie stworzyć nijakiej atmosfery, lepiej jest dodać kilka dotknięć koloru. Potrzebujesz porady, do których kolorów go dopasować? Chętnie ci pomoże!

Kombinacja nr 1: brąz i kasztanowy.

Jeśli chcesz nadać naturalny klimat jednemu z Twoich pokoi, nie bój się i ośmielaj się zaaranżować totalnie na brązowo! Graj z różnymi odcieniami (na ścianach, jak również na meblach), aby stworzyć odcienie kasztana, które dodadzą charakteru Twojemu pokojowi.
Jeśli chcesz mieć smakosza i ciepłą atmosferę, wybierz ciepłe kasztany, takie jak brąz czekoladowy, brązowy plama orzecha włoskiego, brąz kawowy, brąz nerkowca lub brąz karmelowy.
Jeśli szukasz nowoczesnego i eleganckiego stylu, wybierz kasztany z nutą szarości, takie jak kasztanowy brąz, kawa z mlekiem, cynamonowy brąz lub kasztanowy brąz. Szarość wnosi nutę mineralną, która idealnie kontrastuje z roślinną stroną kasztana!
Na koniec, aby nadać odrobinę miękkości ostatecznemu rezultatowi, pomyśl o dodaniu kilku dekoracyjnych akcesoriów w odcieniach beżu lub bieli, a nie skąpić roślinom, aby zagrać w karty „natury” i wnieść odrobinę zieleni.
W którym pokoju? Odcienie kasztanowe dobrze sprawdzają się w bardzo jasnych pomieszczeniach, takich jak salon – zwłaszcza jeśli masz ładne skórzane fotele!

Kombinacja nr 2: brązowy i niebieski.

Chcesz przynieść trochę ciepła i kokonowej strony do swojego domu? To proste! Wybierz mieszankę brązu i błękitu, duet, o którym niekoniecznie myślisz często, ale który w rzeczywistości świetnie sprawdza się we wnętrzu. Cóż – pod warunkiem, że będziesz przestrzegał kilku prostych zasad.
Używaj ciemno-brązowych odcieni szczególnie w meblach.
Zaufaj dość głębokim błękitom (takim jak błękit mineralny, błękit o północy, błękit benzynowy, błękit granatowy, błękit smaltowy, błękit ultramarynowy…), z ładnym obrazem na ścianie i kilkoma dekoracyjnymi dodatkami w pokoju (dywan, lampa, wazon, itp.).
W którym pokoju? Ponieważ niebieski jest kolorem, który zaprasza do spokoju i relaksu, połączenie niebieskiego i brązowego jest idealne w sypialni.

Kombinacja nr 3: brązowy i anyżowy zielony.

Brązowe i anyżowe robaki są od kilku lat najgorętszą kombinacją w świecie dekoracji! Aby stworzyć naturalną, roślinną atmosferę, można więc bez wahania przyjąć tę kombinację kolorów.
Aby „małżeństwo” pomiędzy tymi dwoma odcieniami było idealnie harmonijne, najlepiej jest podkreślić jeden lub drugi i bawić się z drugim w małych dotknięciach. Idealny do wniesienia miłej dawki radości do pokoju, zwłaszcza jeśli stawiasz na miękkie kasztany, takie jak brąz tytoniu, brąz mahoń, złoty brąz.
W którym pokoju? Duet brązowy i anyżowo-zielony, bardzo jasny jest idealny do kuchni.

kolory ścian pasujące do brązowych mebli

Kombinacja nr 4: brązowy i szary.

Aby nadać pomieszczeniu przemysłowy wygląd, nie wahaj się połączyć brązów i szarości, dwóch kolorów, które idealnie do siebie pasują. Jeśli chodzi o odcienie, to w przypadku szarości dozwolone są wszystkie smaki: raczej ciemne szarości (antracytowy, łupkowy, bitumiczny), średnie szarości (grafitowo-szary, żelazo-szary, ołowiowy) lub jasne szarości (myszo-szary, perłowo-szary, srebrno-szary)!
Jeśli chodzi o brąz, pamiętaj, aby preferować odcienie, które mają tendencję do brązów lub czerwieni, takie jak brąz ceglany, brąz bursztynowy, brązowy, brązowy rdzawy lub brązowe liście.
Dodatkowo wymieszaj materiały: brązowa skóra znajdzie miejsce do wyboru obok akcesoriów lub mebli w kolorze szarego surowego metalu.
W którym pokoju? Kombinacja kolorów brązowego i szarego jest szczególnie przydatna w pomieszczeniach takich jak jadalnia.

Kombinacja nr 5: brązowy i miętowy zielony.

Jeśli połączenie czekolady i mięty sprawdza się również w cieście, nie ma powodu, dla którego nie miałoby działać również w dekoracji! Prawdą jest, że miękkość miętowej zieleni jest idealna do złagodzenia nieco szorstkiej strony brązu… ale nie powoduje, że traci on swój charakter; dla męskiej, ale kojącej atmosfery, kolor brązowy kojarzony z miętową zielenią jest więc idealny.
Raczej mocne kasztany, aby dać kontrast miętowej zieleni (sepia brązowa, kawowy), lub cieplejsze i lekko złote kasztany, aby przynieść maksimum światła (kociołek brązowy, kasztan brązowy): to zależy od Ciebie!
W którym pokoju? Pokój otwarty na zewnątrz jak taras, ale także biuro lub pokój dla chłopców.

Kombinacja nr 6: brązowy i biały.

Jeśli włożyłeś do swojego domu brąz i chcesz połączyć go z innym kolorem, nie robiąc nic głupiego, biały jest idealnym kolorem, idealnym do nie popełniania błędów. Postaw na jasną i jasną biel (czemu nie na satynową farbę dodającą blasku!), która będzie wspaniale kontrastować z brązem, aby uzyskać silny, ale kojący efekt w pomieszczeniu.
W którym pokoju? Pokój, w którym powinna panować delikatność i spokój, jak w sypialni, ale także w łazience!

jaki kolor pasuje do brązu

Kombinacja nr 7: brąz i miedziowy.

Dobra sztuczka, żeby włożyć trochę brązowego koloru do twojego domu, nigdy się nim nie zmęczyć? To połączenie go z ładnymi odcieniami pomarańczy, takimi jak miedź czy rdza. Nadadzą pomieszczeniu połysk i blask (zwłaszcza jeśli jest to element dekoracyjny w kolorze miedzi), a także wzmocnią brąz, który dzięki nim nigdy nie stanie się nudny i nudny.
Ciekawą kombinacją jest na przykład połączenie brązowej sofy z miedziano-pomarańczowymi poduszkami.
W którym pokoju? Duet brąz-miedź doskonale sprawdza się w salonie (pamiętaj, aby używać brązu do dużych mebli, a miedzi do elementów dekoracyjnych).

Kombinacja nr 8: brązowy i fuksjowy.

Aby ożywić pokój pomalowany lub ozdobiony na średni lub ciemny brąz, pomyśl o fuksjowym! Ten jasnoróżowy odcień jest bezkonkurencyjny w nadawaniu światła i blasku brązowemu kolorowi, który czasami jest trochę zbyt smutny i ciemny.
W zależności od sposobu wprowadzenia fuksji do pokoju (z małymi subtelnymi akcentami lub z dużymi meblami i dekoracjami), stworzony klimat będzie mniej lub bardziej kobiecy, ale zdecydowanie pełen finezji!
W którym pokoju? Połączenie kasztana i fuksji nadaje się zarówno do jadalni, jak i buduaru.