Trawnik z rolki a wyjątkowy ogród

Każdy ogród prezentuje się wyjątkowo, gdy zdobi go zadbany trawnik. Dobrym sposobem na stworzenie pięknego, zielonego dywanu jest trawa rolowana. Produkt ten gwarantuje niezwykły efekt wizualny. Stanowi estetyczne dopełnienie przestrzeni wokół każdej prywatnej posesji, hotelu czy siedziby firmy. Czym charakteryzuje się rolowany trawnik?

Trawniki z rolki – produkt na miarę potrzeb

Z roku na rok trawniki z rolek cieszą się coraz większą popularnością. Są to specjalne żywe dywany gotowych darni, które składają się na warstwę silnych oraz bardzo dobrze rozwiniętych systemów korzeniowych oraz intensywnie zielonych i równiutko przyciętych traw.

Obecnie producenci bardzo często oferują trawniki rosnące na folii, gdzie trawa jest wysiewana na kilkucentymetrowej warstwie torfowej ułożonej na specjalnej membranie wykonanej z tworzyw sztucznego. Po uzyskaniu zielonego dywanu darń jest cięta na pasy, które to są rolowane. W takiej postaci rolowany trawnik trafia do sprzedaży.

Drugim rodzajem są trawniki z gruntu, przy których trawa jest wysiewana na wielkich farmach z piaszczysto – gliniastą ziemią. Po upływie kilku miesięcy od wysiewu i właściwej pielęgnacji darni jest ona zdejmowana z podłoża specjalnymi maszynami. Później są tworzone gotowe do zakładania rolki.
Sprawdzonym produktem jest trawnik z rolki Szczecin. Decydując się na jego zakup można w błyskawiczny sposób stworzyć wyjątkowy ogród.

Kiedy trawnik z rolki jest dobrym wyborem?

Trawnik z rolki jest sprawdzonym rozwiązaniem dla każdego, kto marzy posiadaniu w swym ogrodzie pięknego, idealnie równego oraz intensywnie zielonego trawnika bez konieczności czekania na wzrost trawy z nasion.

Rolowany trawnik doskonale prezentuje się na dużych oraz dobrze wyprofilowanych działkach na których to nie ma drzew, krzewów oraz małej architektury ogrodowej. W darnie na folii czy też z gruntu coraz częściej inwestują deweloperzy mieszkaniowi zajmujący się budową nowoczesnych apartamentowców. Dzięki temu urbaniści aranżujący przestrzenie miejskie nie muszą długo czekać na wzrost trawy, a efekt przepięknego zielonego dywanu uzyskiwany jest zawsze na czas oddania inwestycji do użytku. Aby zakupić ten produkt wystarczy wejść na stronę planeko.pl i złożyć stosowne zamówienie.

Rolowane trawniki są także rekomendowane podczas tworzenia coraz bardziej popularnych ogrodów dachowych. Do tego celu należy wybrać bardzo wytrzymałą darnię o niewielkiej masie oraz takich systemach korzeniowych, które nie potrzebują grubej warstwy ziemi.

Jak dbać o rolowany trawnik?

Ważne jest, aby po rozłożeniu trawnika z rolki nie chodzić po nim przynajmniej przez kilka dni.  Może on być w pełni użytkowany po upływie około 4 – 6 tygodni. Ważne jest, aby pierwsze cięcie źdźbeł trawy wykonać po około dwóch tygodniach od założenia. Warto też wzmocnić trawnik poprzez zastosowanie ekologicznych nawozów.

Konieczne jest także właściwe nawadnianie ogrodów w których to znajduje się rolowany trawnik. Jeśli jest on dobrze pielęgnowany, to wówczas prezentuje się wyjątkowo. Jego intensywny, głęboki zielony kolor zawsze zachęca do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.