Sofy chesterfield od Polskie-Chesterfieldy to meble ponadczasowe

Każdy, kto się chociaż trochę zajmuje designem lub melami chesterfield wie, że te meble są z nami od bardzo dawna. Ich styl i ich funkcjonalność zdobywają ciągle nowych zwolenników. Dlatego wybór sofy chesterfield i jej zakup jest na pewno dobrym wyborem.

Sofy chesterfield co je wyróżnia?

Sofy chesterfield to meble należące do stylu angielskiego. Klasyczne modele mają grube, mięsiste boki z charakterystycznym głębokim pikowaniem. Ozdobne wciągi tworzą kształt rombu, który ma przywodzić na myśl diamnety, które to symbolizuja luksus, bogactwo. Sofy chesterfield na podłokietnikach bardzo często mają nabijane dekoracyjne gwoździe tapicerskie. Sofy chesterfield i fotele chesterfield kojarzą się nam z elitarnymi klubami dla angielskich dżentelmenów. legenda mówi, że jednym z wymagań hrabiego Chesterfield zamawiającego pierwszy fotel chesterfield było, że ubrania siadających na nim dżentelmenów miały się nie gnieść. Pierwsze sofy chesterfield tapicerowane były skórą naturalną, zapewniała ona meblom elegancję i wytrzymałość. Nadal bardzo dużo sof chesterfield jest skórzanych jednak aktualnie chętnie wybierane są sofy w welurze, welwecie, czy pluszu.

Sofa Chesterfield Vintage Classic skóra 4 osobowo

Sofa Chesterfield Vintage Classic skóra 4 osobowo (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Od pierwszych sof chesterfield minęło już dużo czasu. Na rynku pojawiły się modele z wysokim oparciem typu Uszak, oraz wiele nowocześniejszych modeli. Wspólną cechę tych mebli pozostaje głębokie pikowanie zakończone z reguły tapicerowanym guzikiem i elegancja.

Sofa chesterfield z funkcją spania

Wprowadzenie do sof stylowych chesterfield funkcji spania to również układ dla współczesnego klienta. Kiedyś sofy służyły wyłącznie do odpoczynku w dzień. Dostępne na rynku funkcje spania dostępne w różnych modelach sof chesterfield możemy podzielić na dwie grupy. Sofy z funkcją spania do spania codziennego i z funkcją spania do spania okazjonalnego. Na Pierwszy rodzaj funkcji, czyli funkcje IdealMeble do spania codziennego warto zdecydować się wówczas kiedy planujemy na naszej sofie spać codziennie lub często. Funkcję tą poleca się również tym osobom dla których komfort spania jest bardzo istotny. Sofy chesterfield z funkcją spania do spania codziennego mają wytrzymały, wzmocniony metalowy stelaż, który ma gwarancje uwzględniającą codzienne użytkowanie, oraz gruby 11 cm materac wzbogacony o sprężyny bonellowe. Jeśli jednak zakładamy, że funkcja spania będzie u nas wykorzystywana sporadycznie wówczas mamy bogatszy wachlarz mechanizmów. Bardzo dobrym wyborem jest funkcja Delfin (przeznaczona do spania okazjonalnego, ale często wykorzystywana również do spania codziennego). Funkcję tą również często nazywa się wózkową przez to że mechanizm znajduje się w szufladzie, w wózku. Najstarszym mechanizmem wykorzystywanym w sofach chsterfield jest stelaż belgijski tzw, belgijka. Dość starym mechanizmem jest również funkcja łącząca stelaż belgijski z delfinem.

Fotel chesterfield.

Jeśli planujemy stworzyć większy zestaw wypoczynkowy, nie możemy zapomnieć o fotelach chesterfield. Taki fotel chesterfield może wyglądać dokładnie tak jak nasza sofa chesterfield lub może mieć wysokie plecy i przyjąć forme foteli chesterfield Uszak.