Pierwsze golenie – praktyczne porady

Pierwsze golenie dla młodych chłopców to moment pełen dumy, ale również stresu. O czym warto pamiętać, żeby przebiegło sprawnie, bez późniejszych podrażnień?

Pierwsze golenie zarostu – czym usuwać włoski?

Pierwszy zarost zazwyczaj jest jeszcze miękki. Dopiero z czasem, pod wpływem pojawiających się w okresie dojrzewania hormonów, włosy stają się bardziej sztywne i twarde. Dlatego też pierwsze golenie zazwyczaj nie wymaga stosowania dużej ilości kosmetyków.

Zacznijmy jednak od samej maszynki. Obecnie do najpopularniejszych urządzeń służących do golenia należą bez wątpienia maszynki elektryczne lub jednorazówki z jednym lub kilkoma ostrzami. Dzięki nim można skutecznie usunąć wszystkie, nawet najmniejsze włoski.

Oprócz samej maszynki, w przypadku golenia jednorazówką, warto zainwestować w kosmetyki, które nie dość, że dodatkowo zmiękczą włosy, to również zabezpieczą delikatną skórę, dzięki czemu uda się uniknąć późniejszych zaczerwień i podrażnień.

Należy być bardzo ostrożnym, dobierając produkty, jak kremy, żele i pianki. Niektóry z nich mogą podrażniać i uczulać. Stąd jeśli po pewnym czasie odczujemy nieprzyjemne pieczenie skóry, warto zmienić preparat i znaleźć inny, bardziej odpowiedni dla danego typu skóry.