Domy w systemie szwedzkim i kanadyjskim – czy warto je budować?

Z każdym rokiem w Polsce powstaje coraz więcej domów budowanych systemem modułowym. Najczęściej są to domy w technologii szwedzkiej lub kanadyjskiej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii koszty budowy domu zostają znacznie obniżone, a domy te są również energooszczędne podczas użytkowania.

System szwedzki

System budowy, którym charakteryzują się szweckie domy opiera się na zastosowaniu drewnianej konstrukcji. Do budowy domów szwedzkich stosuje się tzw. technologię suchą, dzięki której prace można wykonywać bez względu na porę roku. Na plac budowy przywożone są już elementy prefabrykowane. Właśnie z gotowych elementów powstaje dom, dzięki czemu czas jego budowy zamyka się w kilku miesiącach.

System kanadyjski

Kanadyjski system budowy jest bardzo zbliżony do systemu szwedzkiego. Domy kanadyjskie, tak samo jak domy szwedzkie opierają się na szkielecie drewnianym. Główną różnicą jest czas budowy. Przy budowie domów kanadyjskich nie korzysta się z materiałów prefabrykowanych, dlatego czas ich realizacji jest nieco dłuższy i wynosi do ok. 12 miesięcy. Na co zwrócić uwagę przy budowie domu energooszczędnego? informacje znajdziesz na kosbud.com.pl

Dom szwedzki kontra kanadyjski

Wybór pomiędzy domem szwedzkim i kanadyjskim nie jest prosty, gdyż oba posiadają wiele zalet. Szweckie domy są szybsze w budowie, z kolei domy kanadyjskie wydają się być trochę solidniejszych. Oba domy są energooszczędne, ekologiczne, przyjazne środowisku, funkcjonalne w użyciu oraz wiele tańsze od budowy domu murowanego. Domy szkieletowe wbrew opinii publicznej są długowieczne, mogą służyć nam nawet przez kilkaset lat. Ich trwałość zależy przede wszystkim od jakości wykonania, a także dbania o dom podczas jego użytkowania. Nie można dopuścić do tego, aby dom z biegiem lat nabrał wilgoci. Wybór odpowiedniego domu dla nas zależy głownie od naszych oczekiwań i upodobań. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych projektów budowlanych domów szkieletowych, dlatego każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty.