Co warto wiedzieć o podnośnikach nożycowych?

Odpowiednie, nowoczesne maszyny są niezbędne w codziennej pracy wielu ludzi. W przypadku pracy na wysokości konieczne jest skorzystanie z bezpiecznych urządzeń, gwarantujących wysoką wygodę oraz komfort podczas wykonywania obowiązków.

  1. Czym są podnośniki nożycowe?
  2. Podnośniki nożycowe spalinowe – czy warto je wypożyczać?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając podnośniki nożycowe do prac budowlanych?

Jakie oferowane przez producentów urządzenia warto wziąć pod uwagę? Jak, przy ich pomocy, zadbać o wygodę i bezpieczeństwo pracowników? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym są podnośniki nożycowe?

Podnośniki nożycowe to urządzenia, wykorzystywane do podnoszenia osób na wyposażonej w barierkę platformie. Nazywa się je także “podestami ruchomymi”. Warto zauważyć, platformy unoszą się wyłącznie w górę i w dół. Zazwyczaj znajdują się one na niewielkim, czterokołowym pojeździe, który może być zasilany akumulatorem lub spalinowo. Podnośniki nożycowe są niezwykle przydatnymi urządzeniami, które mogą być wykorzystywane zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Przydają się one na przykład w różnych pracach budowlanych. Znajdują także zastosowanie w różnego rodzaju pracach na wysokościach takich jak montaż ocieplenia, naprawa rynien oraz mycie okien czy przycinanie drzew. Sprawdzają się także w przypadku odśnieżania dachów czy mycie elewacji budynków. Co więcej, obecnie podnośniki nożycowe są także chętnie używane w przemyśle. Pozwalają one na podnoszenie różnego rodzaju produktów na wybraną wysokość, dzięki czemu można je na przykład układać w sposób najlepszy do transportu.

Podnośniki nożycowe spalinowe – czy warto je wypożyczać?

Podnośniki nożycowe to urządzenia, których zakup nie jest, niestety, tani. Kosztują one od – w zależności od rodzaju sprzętu, jego producenta i parametrów – od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Jest to zatem bardzo poważna inwestycja. Trzeba też pamiętać o doliczeniu kosztów dostawy, które, w przypadku dużych maszyn takich jak podnośniki nożycowe spalinowe czy zasilane akumulatorowo nie są niskie. Oznacza to, że zakup sprzętu tego typu nie jest korzystny, jeżeli nie wykonuje się prac na wysokości bardzo często. Obecnie oferowane jest jednak rozwiązanie alternatywne, pozwalające korzystać z podnośników nożycowych najwyższej jakości bez konieczności przepłacania za nowy sprzęt – wypożyczenie urządzeń. W ofercie dostępne są zazwyczaj nowoczesne urządzenia różnego rodzaju, które można dobierać w zależności od indywidualnych potrzeb i specyfiki pracy. Inna może być zatem ich wysokość robocza, sposób zasilania, wielkość platformy i wiele innych. Dużą zaletą wypożyczania podnośników nożycowych jest także to, że można korzystać ze sprzętu najlepszych producentów, na który zwyczajnie nie byłoby inaczej stać. Dzięki tej usłudze można zatem cieszyć się doskonałymi urządzeniami, płacąc jedynie za czas, kiedy będą one wykorzystywane. To jednak nie wszystko. Najlepsze firmy zapewniają także stały serwis swoich maszyn i pomoc w przypadku awarii. Co więcej, można liczyć także na pomoc w dokonaniu wyboru co do określonego rodzaju maszyny oraz skorzystać z transportu na wybrany przez siebie adres. Wszystko to sprawia, że wypożyczenie podnośników nożycowych jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając podnośniki nożycowe do prac budowlanych?

Aby wybrać najlepszy podnośnik nożycowy do swoich celów należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Istotny jest przede wszystkim rodzaj napędu. Obecnie oferowane są podnośniki nożycowe spalinowe oraz elektryczne. Modele spalinowe nie mogą być wykorzystywane do pracy w pomieszczeniach – jedynie na zewnątrz. W budynkach używa się z kolei podnośników elektrycznych. Aby dowiedzieć się, który model będzie najlepiej spełniał indywidualne potrzeby, warto skorzystać z pomocy specjalisty, na przykład konsultanta z firmy zajmującej się wypożyczaniem podnośników.