Moje IP

Każde urządzenie, które może mieć dostęp do internetu, ma przypisany swój indywidualny numer. Jest to tak zwane IP. Być może kojarzysz ten skrót, ale czy wiesz dokładnie co to jest ? Czy znasz swoje IP ?
IP – Internet Protocol, czyli protokół komunikacyjny. Jego struktura jest dosyć skomplikowana. Składa się z 32 bitów, które podzielone są na 4 części – oktety. IP zapisywane jest najczęściej jako cztery liczby oddzielone od siebie kropkami. Protokół komunikacyjny zapisuje nasze kroki w internecie po to, aby umożliwić nam nawiązanie łączności, ale również wymianę danych.

 

A teraz – pokaż mój adres IP. Łatwo powiedzieć, ale czy tak łatwo też go znaleźć ? Tak, dziś to nie stanowi najmniejszego problemu. Najprościej jest wpisać w wyszukiwarkę internetową to, czego szukamy i wyświetlą nam się strony, które od razu pokazują nam nasze IP. Możemy sprawdzić też nasz adres IP na komputerze. Wystarczy kliknąć w start, wpisać kod : cmd i pokaże nam się opcja – wiersz polecenia. Klikamy, wpisujemy kod: ipconfig i gotowe. Cel osiągnięty. A Ty ? Znasz już swoje IP? Jeśli nie, to nie zwlekaj – tylko sprawdź.